
2018. október 11-én Budapesten, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika részlegén zajlott az Észak-Atlanti Szerződés Szervezete (NATO) „Új biztonsági kihívások” részlegének „Tudomány a Békéért és a Biztonságért” (Science for Peace and Security, SPS) programjának információs napja.

A rendezvény – melynek illusztris vendégei között Dr Antonio Missiroli, a NATO főtitkárhelyettese is jelen volt – kifejezett célja az volt, hogy megismertesse a hazai szakmai közösséggel a NATO kutatási programjának lehetőségeit. A rendezvényen szakmai előadóként vett részt intézetünk igazgatója, Székács András professzor, aki „Bioszenzorok fejlesztése biológiai toxinok kimutatására” című előadásában beszámolt intézetünknek a „Development of optical biosensors for bio-toxins” (NUKR.SFPP 984637, 2015-2018) kutatási projektben elért eredményeiről. A projekt intézetünk konzorciumvezetésével, francia (Université de Perpignan), angol (Sheffield Hallam University), izraeli (Weizmann Institute of Science) és ukrán (National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine) kutatási partnerek részvételével zajlott, és a NATO SPS program történetében kiemelkedő eredményekkel (a projektben megjelent közlemények összesített hatástényezője IF > 150).
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
A NAIK AKK közreműködésével zajló Erasmus+ „TOPPlant” (2020-1-AT01-KA202-078107) nemzetközi projekt nyitóülése 2020. november 18-án került megrendezésre. Az üléshez 4 ország (Szlovénia - Biotehniski center Naklo, Ausztria – biohelp GmbH, ipcenter.at GmbH, Horvátország - Sveuciliste u Zagrebu és Magyarország – Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ) partnerszervezeteinek képviselői mellett az Osztrák Nemzeti Iroda képviselője is csatlakozott.