
2019. július 9-10-én került sor a DTP2-093-2.1 – SIMONA projekt elmúlt évét záró, áttekintő megbeszélésre, melynek a Budapesti Műszaki Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszéke adott otthont. Az eseményen a projektben résztvevő 12 ország kutatói működtek közre.

Az „Üledékminőségi információs, monitorozási és értékelési rendszer nemzetközi együttműködés elősegítésére a közös Duna-menti vízkezelési gyakorlat érdekében” című (DTP2-093-2.1 – SIMONA) projektünk első évének zárásaképpen 2019. július 9-10-én a projekt minden munkacsomagjának vezetői bemutatták ez eddigi munka eredményeit, majd a projektvezetőkkel közösen megtervezésében és megvitatták a jövőbeli projektfeladatokat. Azok a partnerek, akik nem tudnak személyesen részt venni az ülésen, internetes videócsatlakozás útján kapcsolódtak be az ülés munkájába. Az eseményen intézetünket igazgatónk, Dr. Székács András, valamint két osztályvezetőnk, Dr. Mörtl Mária és Dr. Takács Eszter képviselte. A 2019 őszén induló szakaszt az Agrár-környezettudományi Kutatóintézet vezeti, melynek keretében a kialakított rendszer értékelése, valamint a szükséges informatikai háttér kiépítése zajlik majd.
A SIMONA projektről további információk elérhetők a projekt honlapján: http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/simona
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
A NAIK AKK közreműködésével zajló Erasmus+ „TOPPlant” (2020-1-AT01-KA202-078107) nemzetközi projekt nyitóülése 2020. november 18-án került megrendezésre. Az üléshez 4 ország (Szlovénia - Biotehniski center Naklo, Ausztria – biohelp GmbH, ipcenter.at GmbH, Horvátország - Sveuciliste u Zagrebu és Magyarország – Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ) partnerszervezeteinek képviselői mellett az Osztrák Nemzeti Iroda képviselője is csatlakozott.