
Intézetünk részt vesz a „trAEce – Agroökológiai szakképzés gazdálkodóknak” című (2019-1-HU01-KA202-060895), hároméves projekt fókuszcsoportjában, melynek első találkozóját 2020. augusztus 31-én tartottuk a Zsámboki Biokertben.

Cseh, osztrák, portugál és erdélyi partnerekkel együttműködve a konzorciumvezető Diverzitás Alapítvány és a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ agroökológia témakörben szakképzési program, tananyag és módszertani útmutató kidolgozására vállalkozott annak elősegítésére, hogy a mezőgazdasági gazdálkodók termelési gyakorlata agroökológiai szemléletű irányba mozdulhasson el.
A fókuszcsoport első találkozóján ismertetőt hallottunk arról az átfogó helyzetfeltárásról, amelyet a projekt a partnerországokban – így Magyarországon is – elkészített az agroökológia gazdálkodási, szakpolitikai és képzési területeire vonatkozóan; a hazai gazdálkodókkal és más ágazati szereplőkkel készített. A további munka hat tervezett modul keretében folytatódik: (1) az agroökológiai szemléletformálás; (2) a permakultúrás gazdaságtervezés; (3) a gazdaságfejlesztés és üzleti tervezés; (4) a hozzáadottérték-teremtés és a helyi értékesítési csatornák fejlesztése; (5) az agroökológia gyakorlati alkalmazása; valamint (6) társadalmi előnyeinek kiterjesztése.
A trAEce projektről bővebb információ elérhető a projekt honlapján (www.traece.eu).
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
A NAIK AKK közreműködésével zajló Erasmus+ „TOPPlant” (2020-1-AT01-KA202-078107) nemzetközi projekt nyitóülése 2020. november 18-án került megrendezésre. Az üléshez 4 ország (Szlovénia - Biotehniski center Naklo, Ausztria – biohelp GmbH, ipcenter.at GmbH, Horvátország - Sveuciliste u Zagrebu és Magyarország – Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ) partnerszervezeteinek képviselői mellett az Osztrák Nemzeti Iroda képviselője is csatlakozott.